akce se koná
    14. až 15. září 2019
neznámý okres

15. - 16. září 2012 - Tůmuv vrch - zřícenina hradu

Kótou bylo torzo věže staré zříceniny hradu na vrcholu Tůmova vrchu - zalesněného kopce u obce Česká Olešná v Jižních Čechách

Lokace: N 49°11'51.954" E 15°10'40.220"

Mapa herního území zde.

Propozice pro tento ročník zde.

Hry se zúčastnilo 55 hráčů ze čtyř zálesáckých středisek a dvou paintballových týmů.

Rozřazení týmů    O:
U1:
U2:
U3:
Středisko Zaječice (18) + 326. Středisko Zálesáka - Brno (1)
1. Středsiko Zálesáka - České Budějovice (13)
Středsiko Táborníci Chrudim + Ještěři (12)
326. Středisko Zálesáka - Brno + Delta Team (11)

Vítěz 35. ročníku: jednotky útoku.


Fotky a reakce hráčů:

Po dlouhé době jsme jeli na Kótu X sami jen jako Delta-Team, ale počet 11 lidí nám dával dobrou naději na provádění jakékoliv činnosti. Jediným problémem se ukázal nedostatek dopravních prostředku, který jsme na poslední chvíli vyřešili a tak jsme byli všichni v deset hodin řádně na místě.
Kótu letos představovala zřícenina hrádku na Tůmově vrchu ze kterého stojí prakticky jen část věže. Obrana si zde postavila několik palpostů, jeden z nich byl docela obstojný bunkr i se střílnami. Místo bylo určitě bránitelné a tak bych jeho výběr viděl pozitivně. Také poměr sil cca 3:2 v neprospěch obránců mi přijde ideální, stejně jako bezprostřední blízkost mrtvoliště od Kóty. Tím byli dány dobré výchozí podmínky pro dobrou akci. Obrana odolávala celý první den i když se ztrátami a tak o dobití Kóty měla rozhodnout rychlá akce ráno druhého dne, což se nakonec i podařilo, i když né tak rychle jak jsme si to ve svých představách malovali. Nakonec obrana ležela na jednom opevnění přibližně 5 m východně od Kóty samotné, ale jakmile byl tento bod dobit bylo dobití Kóty otázkou minuty. Jako jeden z velitelů hodnotím velmi pozitivně přístup útočníků při útoku na Kótu a taktéž zarputilost obránců, kteří se bránili do posledního muže. Boj o Kótu X je stále dobrou i když specifickou akcí a člověk se musí uskromnit z nároků a návyků na které je zvyklý z jiných military akcí. Děkuji organizátorům za perfektní místo akce a za její hladký průběh.
Pár výhrad bych našel, ale to je skoro na každé akci. Snad jen bych vypíchnul trochu nefér pouštění hráčů z mrtvoliště zpět do hry. Sice chápu, že v propozicích stojí, že se hráči posílají zpět v rámci hromadných posil a že není žádný pevný čas, který má každý na mrtvolišti strávit, ale letos mi ten rozdíl přišel dost markantní.
Na závěr chci poděkovat všem zúčastněným, zejména klukům (a holce) od nás a Vikingům (Ještěrům, Mekádě ...) prostě U2, za dobrou spolupráci. Bylo mi ctí bojovat s vámi po boku.

[Gucky - Delta Team]

Kompletní fotogalerie v plné kvalitě ke stažení zde [139 MB] a zde [5 MB] a zde [66 MB].

Rozhodčí: Karel (Zaječice), Peťa, Šedák, Nešpi a Jenda (Brno 326)
Kde se v minulosti akce konaly:
:: úvod
:: novinky
:: propozice a pravidla
:: výzbroj a vybavení
:: elektronická přihláška
:: pořadatel

switch language to EN

Archiv:
      :: 2018 (41. ročník)
      :: 2017 (40. ročník)
      :: 2016 (39. ročník)
      :: 2015 (38. ročník)
      :: 2014 (37. ročník)
      :: 2013 (36. ročník)
      :: 2012 (35. ročník)
      :: 2011 (34. ročník)
      :: starší ročníky

autor [author]: Jenda Šafránek
překlad [translation]: Šedák
Zálesáka - Středisko Čáslav
retina displays optimized
návštěvy [visitors]: 39186